Division 4   Girls 9-11

Division 4 Evaluation Schedule

Evaluations will be held this coming Saturday 12/6 at Pelham Memorial School Gym.  Players should arrive at their scheduled time.  Please check the list below to find your players name and time.  If you are registered, and do not see your players name, please email Parks and Recreation recreation@pelhamweb.com

10:30 Emma Beanland 10:30 Emma Corea 10:45 Madison Jeknavorian 11:00 Madison Robito 11:00  
10:30 Grace Becotte 10:30 Madison Cote 10:45 Julia Johnson 11:00 Emma Thompson 11:00  
10:30 Jasmine Becotte 10:45 Stephanie Dauteuil 10:45 Julia Johnston 11:00 Olivia Todd 11:00  
10:30 Rylie Beisang 10:45 Hannah Deschene 10:45 Sophia Joncas 11:00 Alexus Vieira 11:00  
10:30 Shea-Lynn Beisang 10:45 Gracie DeSimone 11:00 Emma Maigatter 11:00 Paige Hurst 11:00  
10:30 Jessica Bevens 10:45 Delihah Drew 11:00 Hannah Montminy 11:00 Molly Sauer 11:00  
10:30 Catie Bodenrader 10:45 Christina Fox 11:00 Deborah Moyer 11:00 Carlee Sloan 11:00  
10:30 Lia Marie Bretton 10:45 Madison Gillis 11:00 Katie Nale 11:00 Reka Ivanyi 11:00  
10:30 Lily Chafe 10:45 Kylie Harrington 11:00 Ava Noel 11:00 Kaleigh Davis 11:00  
10:30 Casey Chamberlin 10:45 Shaelyn Hinton 11:00 Reese Patchen 11:00 Molly Pratt 11:00  

STANDINGS

TEAM W L T PTS
Indiana Fever        
San Antonio Silver Stars        
LA Sparks        
Atlanta Dream        

** PLAYOFFS **

All teams make playoffs.   Playoffs are single elimination. 

Playoff Seeding  1) Overall Record 2) Head to Head Result  3) Coin Toss

TEAM COACH PRACTICE
Indiana Fever Jeff Drew / Rob Beanland / Charlie Maigatter FRI 7PM Elementary
San Antonio Silver Stars Scott Montminy / Jim Patchen MON 7PM Elementary
LA Sparks James Becotte / Rich Becotte WED 6PM Elementary
Atlanta Dream Tony DeSimone / Mark Deschene TUES 6PM Elementary

SCHEDULE

Preseason  December 20th

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM Indiana Fever  vs  San Antonio Silver Stars
Elementary 12PM LA Sparks  vs  Atlanta Dream

Week 1  January 3rd

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM Indiana Fever  vs  LA Sparks
Elementary 12PM San Antonio Silver Stars  vs  Atlanta Dream

Week 2  January 10th

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM San Antonio Silver Stars  vs  LA Sparks  
Elementary 12PM Indiana Fever  vs  Atlanta Dream

Week 3  January 17th

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM LA Sparks  vs  Atlanta Dream
Elementary 12PM Indiana Fever  vs  San Antonio Silver Stars

Week 4  January 24th

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM San Antonio Silver Stars  vs  Atlanta Dream  
Elementary 12PM Indiana Fever  vs  LA Sparks  

Week 5  January 31st

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM Indiana Fever  vs  Atlanta Dream 
Elementary 12PM San Antonio Silver Stars  vs  LA Sparks

Week 6  February 7th

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM Indiana Fever  vs  San Antonio Silver Stars
Elementary 12PM LA Sparks  vs  Atlanta Dream

Week 7  February 14th

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM Indiana Fever  vs  LA Sparks  
Elementary 12PM San Antonio Silver Stars  vs  Atlanta Dream 

Week 8  February 21st

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM San Antonio Silver Stars  vs  LA Sparks
Elementary 12PM Indiana Fever  vs  Atlanta Dream  

NO GAMES February 28th

Week 9  March 7th

GYM TIME MATCHUP
Elementary 11AM LA Sparks  vs  Atlanta Dream  
Elementary 12PM Indiana Fever  vs  San Antonio Silver Stars

Playoffs  March 14th

GYM TIME MATCHUP
Elementary    
Elementary    

Championship  March 21st

GYM TIME MATCHUP
Memorial