Division 5   Boys 11-12

Division 5 Evaluation Schedule

Evaluations will be held this coming Saturday 12/6 at Pelham Memorial School Gym.  Players should arrive at their scheduled time.  Please check the list below to find your players name and time.  If you are registered, and do not see your players name, please email Parks and Recreation recreation@pelhamweb.com

11:30 Taha Afzal 11:45 John DeBrum 12:00 Collin Gosselin 12:15 Matt Muise 12:30 Dylan Santosuosso 12:30 Kevin Bodenrader
11:30 Devon Amaral 11:45 James Downes 12:00 Joseph Haley 12:15 Jameson Muldoon 12:30 Kevin Williams 12:30 Connor Duffy
11:30 Jonathan Austin 11:45 Steven Duchesne 12:00 Ian Hoey 12:15 Troy Muldoon 12:30 Robbie Sauer 12:30  
11:30 Riley Bassett 11:45 Jake Dumont 12:00 Alphons Houndegla 12:15 Gregory Nicolls 12:30 Edward Shlimon 12:30  
11:30 Jacen Boyden 11:45 John Elie 12:00 Zachary Jones 12:15 Joshua Nottebart 12:30 Jaxon Snyder 12:30  
11:30 Andrew Brown 11:45 Ethan Fanning 12:00 Matt Jozokos 12:15 Timothy O'Connor 12:30 Rick Toohey 12:30  
11:30 Alex Brunelle 11:45 Owen Fanning 12:00 William Kane 12:15 Eric Osborne 12:30 Devin White 12:30  
11:30 Andrew Butler 11:45 Joey Farris 12:00 Jeremy Kuilan 12:15 Thomas Ouellette 12:30 Jarrett O'Connor 12:30  
11:30 Bobby Carleton 11:45 Dylan Forys-Houde 12:00 Benny Lee 12:15 Justin Pike 12:30 Matt Santosuosso 12:30  
11:30 Nicholas Carroll 11:45 Dylan Foss 12:00 Matt Maigatter 12:15 Ben Plumley 12:30 Matt Paquin 12:30  
11:30 Bobby Charrette 11:45 Cody Fox 12:00 Cameron McManus 12:15 Kole Rathje 12:30 Michael Terrazzano 12:30  
11:30 Kyle Cook 11:45 Michael Gendreau 12:00 Justin Mitiaev 12:15 Daniel Sahagian 12:30 Derek Muise 12:30  

STANDINGS

TEAM W L T PTS
Boston Celtics        
Houston Rockets        
Indiana Pacers        
San Antonio Spurs        
Los Angeles Clippers        
Portland Trailblazers        
Miami Heat        
Golden State Warriors        

** PLAYOFFS **

All teams make playoffs.   Playoffs are single elimination. At the conclusion of the regular season, we will divide into an A and B Division with the top 4 teams playing for the A Division Championship and the remaining 4 teams playing for the B Division Championship. 

Playoff Seeding  1) Overall Record 2) Head to Head Result  3) Coin Toss

** UNIFORMS **

1st team listed is the home team and will wear the colored side of their jerseys.  The 2nd team is the away team and will wear the white side of their jerseys.

TEAM COACH PRACTICE
Boston Celtics Joe Farris FRI 7PM Elementary
Houston Rockets Mark Santosuosso / Mike Dumont TUES 7PM Elementary
Indiana Pacers Bob Charette / Brian Downes MON 7PM Memorial
San Antonio Spurs Ed Kuilan / Jamie Correa MON 7PM Elementary
Los Angeles Clippers Eric Fanning / Charlie Maigatter TUES 7PM Elementary
Portland Trailblazers Tim O'Connor / Don Nottebart MON 7PM Elementary
Miami Heat Clay Morin / Ryan Belleville MON 7PM Memorial
Golden State Warriors George Muldoon / Phil Kane WED 7PM Elementary

SCHEDULE

First team listed in the matchup wears the darker side of their jersey

Preseason  December 20th

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Houston Rockets  vs  Boston Celtics
Memorial 12PM Miami Heat  vs  Golden State Warriors
Memorial 1PM San Antonio Spurs  vs  Indiana Pacers
Memorial 2PM Portland Trailblazers  vs  Los Angeles Clippers

Week 1  January 3rd

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM San Antonio Spurs  vs  Houston Rockets
Memorial 12PM Los Angeles Clippers  vs  Golden State Warriors
Memorial 1PM Indiana Pacers  vs  Boston Celtics
Memorial 2PM Portland Trailblazers  vs  Miami Heat

Week 2   January 10th

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Boston Celtics  vs  San Antonio Spurs
Memorial 12PM Golden State Warriors  vs  Portland Trailblazers
Memorial 1PM Miami Heat  vs  Los Angeles Clippers
Memorial 2PM Houston Rockets  vs  Indiana Pacers

Week 3   January 17th

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Indiana Pacers  vs  Portland Trailblazers
Memorial 12PM Miami Heat  vs  San Antonio Spurs
Memorial 1PM Boston Celtics  vs  Los Angeles Clippers
Memorial 2PM Golden State Warriors  vs  Houston Rockets

Week 4  January 24th

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Los Angeles Clippers  vs  San Antonio Spurs
Memorial 12PM Portland Trailblazers  vs  Boston Celtics
Memorial 1PM Indiana Pacers  vs  Golden State Warriors
Memorial 2PM Houston Rockets  vs  Miami Heat

Week 5   January 31st

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM San Antonio Spurs  vs  Portland Trailblazers
Memorial 12PM Miami Heat  vs  Indiana Pacers
Memorial 1PM Golden State Warriors  vs  Boston Celtics
Memorial 2PM Los Angeles Clippers  vs  Houston Rockets

Week 6  February 7th

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Indiana Pacers  vs  Los Angeles Clippers
Memorial 12PM San Antonio Spurs  vs  Golden State Warriors
Memorial 1PM Boston Celtics  vs  Miami Heat
Memorial 2PM Portland Trailblazers  vs  Houston Rockets

Week 7  February 14th

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Indiana Pacers  vs  San Antonio Spurs
Memorial 12PM Los Angeles Clippers  vs  Portland Trailblazers
Memorial 1PM Golden State Warriors  vs  Miami Heat
Memorial 2PM Boston Celtics  vs  Houston Rockets

Week 8  February 21st

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Houston Rockets  vs  San Antonio Spurs
Memorial 12PM Boston Celtics  vs  Indiana Pacers
Memorial 1PM Miami Heat  vs  Portland Trailblazers
Memorial 2PM Golden State Warriors  vs  Los Angeles Clippers

NO GAMES February 28th

Week 9  March 7th

GYM TIME MATCHUP
Memorial 11AM Portland Trailblazers  vs  Golden State Warriors
Memorial 12PM San Antonio Spurs  vs  Boston Celtics
Memorial 1PM Los Angeles Clippers  vs  Miami Heat
Memorial 2PM Houston Rockets  vs  Indiana Pacers

Playoffs  March 14th

GYM TIME MATCHUP
Memorial    
Memorial    
Memorial    
Memorial    

Championship   March 22nd

GYM TIME MATCHUP
Memorial 12PM